District Court Directory

Judicial
District
(see map below)
Court Name County Name City Judges Clerk of Court
1 District Court, 1st Judicial District, Laramie County Laramie Cheyenne Hon. Thomas Campbell
Hon. Steven K. Sharpe
Hon. Catherine R. Rogers
Sandy Landers
2 District Court, 2nd Judicial District, Albany County Albany Laramie Hon. Jeffrey A. Donnell Janice Sexton
2 District Court, 2nd Judicial District, Carbon County Carbon Rawlins Hon. Wade E. Waldrip Deborah D. Olson
3 District Court, 3rd Judicial District, Lincoln County Lincoln Kemmerer Hon. Dennis L. Sanderson Kenneth D. Roberts
3 District Court, 3rd Judicial District, Sweetwater County Sweetwater Green River Hon. Nena R. James
Hon. Richard L. Lavery
Donna Lee Bobak
3 District Court, 3rd Judicial District, Uinta County Uinta Evanston Hon. Dennis L. Sanderson Laura Steele
4 District Court, 4th Judicial District, Johnson County Johnson Buffalo Hon. William J. Edelman Thelma M. Axberg
4 District Court, 4th Judicial District, Sheridan County Sheridan Sheridan Hon. John G. Fenn Nickie Arney
5 District Court, 5th Judicial District, Big Horn County Big Horn Basin Hon. Robert E. Skar Dori Noyes
5 District Court, 5th Judicial District, Hot Springs County Hot Springs Thermopolis Hon. Robert E. Skar Terri Cornella
5 District Court, 5th Judicial District, Park County Park Cody Hon. Steven Cranfill Joyce Boyer
5 District Court, 5th Judicial District, Washakie County Washakie Worland Hon. Robert E. Skar SuZann Whitlock
6 District Court, 6th Judicial District, Campbell County Campbell Gillette Hon. John R. Perry
Hon. Thomas W. Rumpke
Hon. Michael N. Deegan
Nancy Ratcliff
6 District Court, 6th Judicial District, Crook County Crook Sundance Hon. John R. Perry
Hon. Thomas W. Rumpke
Hon. Michael N. Deegan
Tina Wood
6 District Court, 6th Judicial District, Weston County Weston Newcastle Hon. John R. Perry
Hon. Thomas W. Rumpke
Hon. Michael N. Deegan
Sandra Walford
7 District Court, 7th Judicial District, Natrona County Natrona Casper Hon. W. Thomas Sullins
Hon. Dan Forgey
Hon. Catherine E. Wilking
Gen Tuma
8 District Court, 8th Judicial District, Converse County Converse Douglas Hon. John C. Brooks Pam McCullough
8 District Court, 8th Judicial District, Goshen County Goshen Torrington Hon. Keith G. Kautz Kathi Rickard
8 District Court, 8th Judicial District, Niobrara County Niobrara Lusk Hon. John C. Brooks
Hon. Keith G. Kautz
Kayla Carter
8 District Court, 8th Judicial District, Platte County Platte Wheatland Hon. Keith G. Kautz
Hon. John C. Brooks
Susan Artery
9 District Court, 9th Judicial District, Fremont County Fremont Lander Hon. Norman E. Young Kristi H. Green
9 District Court, 9th Judicial District, Sublette County Sublette Pinedale Hon. Marvin L. Tyler Janet K. Montgomery
9 District Court, 9th Judicial District, Teton County Teton Jackson Hon. Timothy C. Day Dee Mahoney

Judicial District Map

[top]
Judicial District Map